Kā būt redzamam uz ceļa braucot ar riteni?

redzams uz cela

Braukšana ar riteni ir ne tikai lieliska brīvā laika pavadīšanas aktivitāte, bet to darot ir arī iespējams lieliski uzlabot savu veselību un fizisko sagatavotību, kā arī galu galā tas ir ātrs un dabai draudzīgs pārvietošanās veids. Bet, īpaši braucot ar riteni, ļoti, ļoti svarīga ir  drošība uz ceļa, tādēļ noteikti ir jāpārliecinās, ka tu esi redzams uz ceļa.

Pirmais, ko ikvienam riteņbraucējam vajadzētu atcerēties, lai justos droši uz ceļa, ir vilkt spilgtu un viegli pamanāmu apģērbu, jo šāda veida apģērbs īpaši dienas laikā ļaus autovadītājiem un citiem satiksmes dalībniekiem tevi viegli pamanīt.
Tumšajā dienas laikā palīdzēs ne tikai spilgts apģērbs, bet arī apģērbs ar atstarojošiem elementiem, kas ļaus citiem satiksmes dalībniekiem tevi pamanīt arī tumsā. Ja nav pieejams apģērbs spilgtās krāsās un ar atstarojošiem elementiem, iesaku iegādāties drošības vesti, kura parasti nāk spilgti dzeltenā vai oranžā krāsā un tā satur atstarojošas līnijas, kas nodrošinās, ka tu vari būt drošs un ceļa.

Ieteicams ir valkāt arī apavus un drošības ķiveri, kuros ir atstarojoši elementi, jo atkal tie palīdzēs tevi ieraudzīt kā tumsā tā gaismā. Ja nav pieejami šādi apavi vai ķivere, tad vari iegādāties arī speciālu atstarojošo līmlenti, kuru vari uzlīmēt visur, kur nepieciešams.

Tumšajā dienas laikā arī noteikti izmanto uz riteņa pieejamos atstarotājus un ieslēdz lampiņas – mirgojošo sarkano lampiņu riteņa aizmugurē, bet balto – riteņa priekšā, kas palīdzēs šoferiem arī atšķirt to, uz kuru pusi tu pārvietojies.

Un visbeidzot pārliecinies, ka tas, kā tu brauc, tiešām nodrošina, ka citi satiksmes dalībnieki tiešām tevi redzu un pamana pietiekami laicīgi. Pat braucot ar riteni, ievēro tos pašus noteikumus, kurus būtu jāievēro, ja tu pārvietotos ar mašīnu. Nebrauc pa pretējo pusi, ievēro zīmes, luksoforus un gājēju pārejas un, galvenais, respektē citus satiksmes dalībniekus, jo tad tādu pašu attieksmi tu saņemsi arī no viņiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *