Drošība internetā

drosiba interneta

Mūsdienās, informācijas tehnoloģiju laikmetā, darbs un ikdiena praktiski nav iedomājama bez interneta. Tā iemesla dēļ, ka internets ir kļuvis par mūsu dzīves neatņemamu sastāvdaļu, būtu pastiprināti jārunā par drošību internetā, jo arī internetā, neskatoties uz tā virtuālo vidi, tāpat kā fiziskajā vidē ir jāievēro drošība, lai nekaitētu sev, tuviniekiem, kā arī citiem.

Mums ir jāsaprot, ka internets ir ļoti pateicīgs instruments, lai virtuālajā vidē radītu ilūziju par to, kas mēs esam, ar ko mēs nodarbojamies, kas ir mūsu radinieki un draugi, kā mēs izskatāmies, vārdu sakot, mēs varam izfantazēt pilnīgi jebkādu informāciju un neviens, ja vien ne profesionāli datorspeciālisti, nemaz nenojautīs, vai sniegtā informācija ir patiesa vai tie ir meli. Internetā mēs varam izlikties par to, par ko vēlamies, tā teikt, dzīvot dubultu dzīvi. Ir jāatceras, ka iepriekšminētais attiecas ne tikai uz jums, bet arī uz jums svešiem cilvēkiem, kas interneta vidi un tajā esošās personas var izmantot ļaunprātīgiem un pretlikumīgiem mērķiem.

Tā kā internets ir netaustāma ilūziju pasaule, tajā it īpaši būtu jāievēro daudz un dažādi drošības noteikumi gan vienkārši darbojoties tajā, gan komunicējot ar citiem.

Visupirms aprīkojiet savu datoru ar antivīrusu programmu, kas pasargās jūsu datoru no vīrusiem, kurus, darbojoties internetā, iespējams iegūt itin viegli. Lai izvairītos no informācijas, kuru nevēlaties internetā redzēt, uzstādiet savā datorā interneta satura filtrus un bloķēšanas programmas. Savu interneta vietņu profiliem izmantojiet drošas paroles, kas pasargās jūsu profilus no to uzlaušanas un to informācijas noplūdes. Profilu uzstādījumos nosakiet, kāda informācija, tajā skaitā attēli, un kam būs redzama gan konkrētajā vietnē, gan tās ārējās saitēs. Drošības labad profilā vispār neiekļaujiet to informāciju, kas obligātā kārtā no vietnes administrācijas puses netiek prasīta un kuru jūs svešiem cilvēkiem negribētu izpaust.

Ja esi nonācis līdz komunikācijai ar svešinieku sociālajos tīklos vai kādā čatā, nekādā gadījumā neizpaud svešiniekam savus vai savu tuvinieku personas datus, telefona numuru, dzīvesvietas adresi vai IP adresi, kā arī nekādā gadījumā nesūti tam savas fotogrāfijas, jo internetā neviens nevar būt drošs un zināt, vai svešinieks tik tiešām ir patiesi jūsos ieinteresēts un vēlas ar jums iepazīties, vai tomēr svešiniekam ir kādi citi mērķi, piemēram, pavedināšana, pazemošana vai kāda cita jūsu ģimenes locekļa informācijas izdibināšana ļaunprātīgiem mērķiem. Neizpaud savu personisko informāciju arī spēlējot interneta spēles vai veidojot blogus.

Atceries, ka drošas interneta lietošanas pamatnosacījums ir anonimitāte – jo mazāk personiskās informācijas jūs par sevi izpaudīsit, jo neinteresantāks interneta ļaundariem jūs šķitīsit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *