Drošākās valstis pasaulē

drosakas valstis pasaule

Kas būtu tās valstis, kas būtu visdrošākās valstis pasaulē, ja, piemēram, rītdien sāktos 3. Pasaules karš? Valsts atrašanās vieta un attālums no konfliktu epicentra, šķiet, varētu būt gana motivējošs faktors, kas būtu jāņem vērā, izvēloties sev drošu patvērumu.

Turpinājumā uzskaitītas 10 drošākās pasaules vietas, kurās noteikti būtu droši patverties pasaules konfliktu laikā. Sarakstu, ņemot vērā daudz un dažādus faktorus, izveidojis expatify.com.

10. Šveice

Šveice ir tā valsts, kurai ir gara politiskās neitralitātes vēsture, turklāt, atrašanās vieta Alpu kalnos, neskatoties uz kaimiņvalstu lielo skaitu, var kļūt par gana drošu patvērumu.

9. Kostarika

Kostarika izceļas ar savu stabilo demokrātisko iekārtu, neitrālo politiku, kā arī izformētu militāro struktūru. Tā ieņem augstas pozīcijas tādos reitingos kā Laimīgās planētas indekss, Indekss par apmierinātību ar dzīvi, kā arī Vispasaules miera indekss.

8. Papua Jaungvineja

Neskatoties uz to, ka daudzi Papua Jaungvinejas reģioni vēl joprojām tiek vēl tikai atklāti, kalnu tautas ir vienas no izolētākajām pasaulē, kā arī šeit ir ļoti piemērota vieta, lai varētu pilnīgi izolēties no ārpasaules.

7. Kanāda

Neskatoties uz to, ka Kanāda ir otrā lielākā pasaules valsts, tā robežojas tikai ar Amerikas Savienotajām Valstīm. Robežvalstu trūkums nozīmē to, ka nepieciešamības gadījumā pastāv lielāka iespējamība aizbēgt. Tāpat jāpiemin, ka Kanādai nav daudz ienaidnieku, un Vispasaules miera indeksā tā ieņem augstas pozīcijas.

6. Seišelu salas

Izolētā un drošā vietā atrodas arī Seišelu salas, kas ir arī lieliska vieta, lai relaksētos un aizmirstu visas rūpes.

5. Somija

Somija arī ir to valstu starpā, kuras vēsture liecina par to, ka Somija allaž ir centusies palikt ārpus starptautiskajiem konfliktiem. Pateicoties tās neitrālajai teritorijai, Somija ierindojas Vispasaules miera indeksa desmitniekā.

4. Tuvalu

Tuvalu sala, kas ir izolēta Mikronēzijas reģionā, ir viena no atsvešinātākajām un drošākajām vietām pasaulē, turklāt, tā ir 3. vismazāk apdzīvotā vieta uz Zemes.

3. Īslande

Tā kā Īslande nerobežojas ar nevienu valsti, tai pasaulē nav praktiski neviena ienaidnieka. Īslandes iedzīvotāji tiek raksturoti kā laimīgi cilvēki, bet pati valsts Vispasaules miera indeksā ierindojas augstā pozīcijā. Ja gadījumā izceltos pasaules līmeņa konflikts, ir maz ticams, ka Īslande tajā būtu iesaistīta.

2. Butāna

Butāna, Himalaju kalnu ieskauta, ir uzskatāma par vienu no izolētākajām valstīm pasaulē. Tā ir viena no valstīm, kurai ir izdevies saglabāt tik reto balansu starp seno kultūru un mūsdienu modernizāciju. Butānas reliģiskie iedzīvotāji ir pārliecināti, ka visus konfliktus ir iespējams risināt mierīgā ceļā. Neskatoties uz to, ka Butāna atrodas diezgan nemierīgā reģionā, tās ģeogrāfiskā atrašanās vieta to pasargā.

1. Jaunzēlande

Jaunzēlande tiek uzskatīta par izolētāko valsti pasaulē ar ļoti augtu attīstības līmeni. Tā kā Jaunzēlande nedala robežu ne ar vienu citu valdību, tai nav arī politisko ienaidnieku. Jaunzēlande ir tā valsts, kas Vispasaules miera indeksā ieņem godpilno pirmo vietu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *