Drošākā automašīna – Elektromobilis Tesla

drosa automasina tesla

Braukšana ar automobili vēl joprojām ir nedrošākais pārvietošanās veids un ceļu satiksmes negadījumi vēl joprojām ir viens no biežākajiem nejaušas nāves iemesliem. Bet tam tā nav jāpaliek, jo Tesla elektromobilis, kuru ražo uzņēmums ar nosaukumu Tesla Motors, vairākos dažādos testos ir atzīts par visdrošāko automobili, kāds jebkad ir uzbūvēts.

Amerikas Savienoto Valstu Nacionālā Lielceļu Satiksmes Administrācija veica virkni dažādu testu, lai noskaidrotu, cik tad droša ir Tesla elektriskā mašīna. Šī administrācija testē ikvienu automašīnas modeli, kuru ir iespējams iegādāties ASV, tādēļ bija nepieciešams pārbaudīt arī Tesla automobili.  Rezultātā noskaidrojās, ka Tesla mašīnas ieguva 5 zvaigžņu novērtējumu visās kategorijās un apakškategorijās. Tas ir visaugstākais iegūstamais reitings un tādu ir ieguvušas tikai aptuveni 1 procents no visām pārbaudītajām automašīnām. Vēl jo vairāk, tieši Tesla auto ieguva 5.4 zvaigžņu vērtējumu vienīgajā kategorijā, kurā automobiļi tiek vērtēti virs 5 zvaigznēm – vispārējās drošības kategorijā, un tas ir visaugstākais punktu skaits, kuru ir ieguvusi kāda automašīna, padarot tieši Teslu par visdrošāko auto pasaulē.

Šajos drošības testos tika pārbaudīta gan mašīnas izturība, gan tās vadītāja un pasažieru iespējamība iegūt traumas, iekļūstot ceļu satiksmes negadījumā. Viena no Tesla automašīnu lielākajām priekšrocībām ir tieši tās uzbūve. Atšķirībā no citiem auto, Tesla mašīnām nav liels benzīna motors, tas ir tikai aptuveni 30 centimetrus diametrā, kas dod iespēju šai mašīnai daudz labāk absorbēt liela ātruma triecienus.

Trieciens no sāna ir tests, kuru parasti automašīnām šajā pārbaudē izturēt ir visgrūtāk. Bet Tesla auto to izturēja bez problēmām un ir kļuvusi par vienīgo mašīnu, kura šajā kategorijā ir novērtēta ar vērtējumu labi.  Šis lieliskais rezultāts galvenokārt ir pateicoties tam, ka Tesla veidotāji automašīnas sānu konstrukcijā ir ievietojuši papildus alumīnija detaļas, kuras lieliski absorbē triecienus un trieciena spēku novada uz pārējo mašīnas konstrukciju, neļaujot auto sānam ieliekties un traumēt tajā sēdošos.

Tieši Teslas pārbaudē ļoti svarīgs bija arī tests, kurā pārbaudīja mašīnas izturību pret triecieniem no aizmugures, jo šis auto piedāvā iespēju iebūvēt papildus trešo sēdekļu rindu bērna sēdeklītim. Un, tā kā Tesla būvētāji ir īpaši padomājuši par šīs trešās rindas drošību, jo ir izveidojuši dubult buferi, kurš aizsargā šo rindu no liela ātruma triecieniem no aizmugures, testā noskaidrojās, ka šī trešā rinda, iespējams, ir pati drošākā vieta Tesla automašīnā.

Tesla automašīna bez problēmām izturēja arī, piemēram, testus, kuros tika pārbaudīts tās apgāšanās iespējamība un jumta izturība. Tesla mašīnu apgāzt bija iespējams tikai tad, kad tika pielietotas īpašas metodes, bet tās jumts izturēja vēl 4 Teslas mašīnas, kuras tika novietotas uz tās, ļaujot secināt, ka arī gadījumā, ja kas uzkrīt uz šīs automašīnas jumta, tas spēs to izturēt un nesaspiedīs tajā esošos cilvēkus. Un testa laikā arī Tesla akumulators neaizdegās, kas tikai liecina par tā izturīgumu un drošību.

Pēc šīs pārbaudes var secināt tikai vienu, elektroautomobilis Tesla ir drošākā automašīna pasaulē, jo tās uzbūve ir īpaši izstrādāta, paredzot ikvienu iespējamo negadījumu scenāriju. Tas apliecina to, ka, iespējams, nākotnē tieši automašīnas varētu kļūt par drošākajiem transporta līdzekļiem, protams, tikai tad ja visas to ražotāju firmas sāks savus auto modeļus veidot pēc Tesla standartiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *