Jebkāda veida celtniecība, vienalga vai tā ir tava profesija, vai tu vienkārši uzlabo savu dzīvokli vai māju, ir visai bīstama profesija un arods, tādēļ ir ļoti svarīgi ievērot šos 5 drošības pasākumus, lai samazinātu negadījumu iespēju, bet, ja tāds notiek, tad padarītu tā sekas un iespaidu un tavu ķermeni – minimālu.
1. Lai gan aizsargapģērba valkāšana dažiem var šķist kā pilnīgi normāla lieta strādājot celtniecības jomā, tomēr ir vērts atgādināt, ka obligāti ir nepieciešams valkāt speciālos darba apavus ar cieto purngalu, kā arī atstarojošās vestes, lai tevi var viegli pamanīt, kā arī, protams, cimdus, lai saudzētu savas rokas. Un papildus tam, ir nepieciešams aizsargāt arī savas acis un ausis, valkājot aizsarg brilles un speciālas austiņas, lai nodrošinātu, ka tavas ausis un acis necieš no spēcīgajām vibrācijām un skaņas, jo tas var vēlāk izraisīt dažādas veselības problēmas.
2. Vienmēr pirms jebkādu darbarīku vai materiālu izmantošanas, tai skaitā arī kāpņu izmantošanas, pārbaudi šos darbarīkus, vai tie nav saplīsuši vai bojāti, jo darbojoties ar bojātiem darbarīkiem un materiāliem vai kāpjot pa bojātām kāpnēm cilvēki sevi var iegūt nopietnus savainojumus, kā arī saplīsuši vai bojāti darbarīki rada risku arī apkārtējiem celtniekiem, jo, noplīstot kādai detaļai tā var arī aizlidot nostāk, traumējot ne tikai tevi, bet vēl kādu.
3. Bieži celtniecībā tiek izmantotas dažādas elektriskās ierīces, piemēram, urbji vai arī mašīnas, piemēram, ceļamkrāni un traktori. Un šādas smagās tehnikas un mašīnu tuvumā un apkārtnē ir jābūt īpaši piesardzīgiem, jo ne tikai no šādas smagās tehnikas grūtāk ir pamanīt cilvēkus, kuri atrodas apkārt, bet arī to dažādie pagarinājumi, piemēram, ceļamkrāna troses vai traktoru kausi aizņem daudz vairāk rūmes, nekā tev var likties, un ja saņemts trieciens no kaut kā tāda, miesas bojājumi vai veselības traucējumi var būt ļoti nopietni.
4. Celtniecības laikā nereti strādniekiem ir nepieciešams arī izmantot dažādus ķīmiskus šķidrumus un citas šķidrākas vai cietākas masas, kas var būtiski kaitēt veselībai. Tādēļ ir svarīgi, lai šie šķidrumi nenonāk uz tavas ādas, vai, piemēra, tev acīs un pats galvenais tos nedrīkst norīt, pat ja nejauši, jo tie ne tikai var izraisīt smagas alerģiskas reakcijas, bet arī citus bojājumus un apdegumus, kā rezultātā būtu nepieciešams meklēt neatliekamo medicīnisko palīdzību.
5. Un visbeidzot pārliecinies, ka arī vide, kurā tu strādā, ir droša. Vienalga vai tu strādā pie mājas fasādes atjaunošanas, iekštelpās vai pie mājas būvniecības, vienmēr apkārt var būt caurumi, dubļi, naglas un citas lietas, kas potenciāli var apdraudēt tavu dzīvību, ja tu nebūsi uzmanīgs. Ieteicams ir arī pēc iespējas labāk nodrošināt apkārtējo vidi, aiztaisot caurumus un novācot dēļus ar naglām, lai izvairītos no nejauša nelaimes gadījuma.
Celtniecība ir viens no bīstamākajiem darbiem, un ja tu nebūsi uzmanīgs to darot, tu vari būtiski kaitēt savai un sev apkārtējo cilvēku veselībai, tāpēc, lai izvairītos no tā, ņem vērā manus padomus un strādā droši.