Nodokļu atmaksāšana – Apvienotā Karaliste

nodoklu atmaksasana uk

Apvienotajā Karalistē, tāpat kā lielākajā daļā valstu, darba alga tiek aplikta ar nodokli. Ja Jūs strādājat kā darbinieks, ienākumu nodokļa avansa maksājumu veic darba devējs. Darba devējam ir pienākums ieturēt to no darbinieka algas. Pēcāk samaksāt to Ieņēmumu dienestam (Her Majesty’s Revenue & Customs – HMRC). Nodokļu iestādes Apvienotajā Karalistē sauc Inland Revenue Centres. Šo biroju adreses varat atrast mājas lapā: www.hmrc.gov.uk. Jums pašiem par sevi ir jāmaksā nodokļi, ja Jums ir savs bizness, piemēram, ja strādājat kā pašnodarbināta persona.

nodoklu-atmaksuTaksācijas gads Apvienotajā Karalistē nesakrīt ar kalendāro gadu, jo tas ilgst no kārtējā gada 6.aprīļa līdz nākamā gada 5.aprīlim, pēc 5.aprīļa jau varat iesniegt nodokļu deklarāciju Apvienotajā Karalistē. Taisnība, ka nodokļu maksātājiem, kas strādā ar PAYE (Pay As You Earn – “Maksājat, kad nopelnat”), kas nav obligāti, tomēr tas ir tā vērts, jo vairumā gadījumu iespējams veikt nodokļu atmaksu no Apvienotās Karalistes. Taksācijas gadā Jūs saņemat noteiktu ienākumu summu, kas ir pilnībā atbrīvota no nodokļiem, tā saucamais, neapliekamais minimums (Personal Allowance). Nodokļa likme ir atkarīga no Jūsu situācijas. Pirmkārt, ir atkarīgs no ienākumu summas un no tā, vai Jūs strādāja kā darbinieks vai kā pašnodarbināta persona. Nodokļu likmes apmērus varat pārbaudīt HMRC mājas lapā: www.hmrc.gov.uk/rates/it.htm

Nodokļa summa ir atkarīga no daudziem faktoriem. Ikvienam, kas strādā Apvienotajā Karalistē tiek piešķirts nodokļu kods, kas ļauj darba devējiem aprēķināt ienākuma nodokļa summas. Nodokļu kods tiek noteikts, pamatojoties uz Inland Revenue informāciju. Ja uzskatāt, ka tas ir nepareizs – Jūs maksājat pārāk mazu vai pārāk lielu nodokli, Jums par to jāziņo vietējā Inland Revenue. Lai to izdarītu, Jums būs nepieciešams: National Insurance Number (NIN) un informācija par samaksātajiem nodokļiem, piemēram, algas lapa.

Nodokļu kods sastāv no cipariem un burtiem, piemēram, 522L. Šie skaitļi parāda, kā nodoklis ir jāaprēķina, bet burti neietekmē nodokļa summu, tie parāda uz kāda veida atvieglojumiem varat pretendēt. Burtu nozīme:

L – neapliekamais minimums (noteikta beznodokļu summa taksācijas gadā);
P – atvieglojums personām vecumā no 65-74 gadiem;
Y – atvieglojums personām vecumā no 75 gadiem;
T – atvieglojums personām, kurām ir vairāk nekā viens atvieglojums, personām, kurām ir neredzīgā atvieglojums vai personām, kas nevēlas, lai viņu darba devēji zinātu kāda veida atvieglojums tām ir;
K – ja nodokļu atviegojums tiek samazināt, ņemot vērā to samazināšanas ietekmējošos faktorus, piemēram, kā part-time; Kods K nozīmē, ka ir nepieciešamība palielināt ar nodokli apliekamos ienākumus.

Kodi BR, DO, OT galvenokārt tiek lietoti, kad Jums ir papildus ienākumu avots, un, ja atvieglojums ir iekļauts galveno ienākumu nodokļu kodā.
Ja nodokļu koda beigās ir kāds no burtiem “X”, “M1″ vai “W1″ tas nozīmē, ka nodoklis tiek aprēķināts, pamatojoties uz gada, mēneša vai nedēļas ienākumiem.

HMRC ir jāpaziņo par jebkādām izmaiņām, kas var mainīt nodokļu statusu. Tas sevī ietver laulības, šķiršanās, pensionēšanās, kā arī saņemot papildu ienākumus. Jums vajadzētu ziņot arī par adreses maiņu.
Apvienotajā Karalistē pastāv progresīvo nodokļu sistēma, nodokļu apmērs ir atkarīgs no gada ienākumiem.

Fiskālajā gadā, 2012-2013, ir sekojoši nodokļu sliekšņi:

  • līdz £ 8105 – neapliekamais minimums (nulles likme)
  • 8,105-34,370 GBP – 20%
  • 34,371-150 000 GBP – 40%
  • virs 150 000 GBP – 50%.

Personām vecumā no 65-74 gadiem ir atšķirīgas nodokļu atlaides, 10 500 GBP, un 75 gadu vecumā un vecākiem 10 660 GBP.
Beidzoties taksācijas gadam, pārliecinieties, ka iesniedzāt attiecīgo nodokļu deklarāciju Inland Revenue, lai saņemtu nodokļa atmaksu no Apvienotās Karalistes. Varat to izdarīt personīgi, vai izmantot specializētu uzņēmumu palīdzību – www.rttax.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *