Lai veidotu stabilu karjeru, visu laiku jāpilnveidojas

karjera

Visiem taču gribētos labi apmaksātu un stabilu darbu. Tas ir tik patīkami, ka katru mēnesi kontā tiek ieskaitīta tāda naudas summa, ar kuru bez satraukuma var nodrošināt visas vajadzības. Un paliek vēl arī atpūtai un uzkrājumiem. Tomēr nestabilā ekonomika un arī izmaiņas darba tirgū un profesiju segmentā rada situāciju, kad neviens tā īsto nevar būt pārliecināts par savu pozīciju.

Ienāk jaunas tendences un mainās metodes, kā strādāt. Tāpēc daudzās profesijās strādājošie kļūst darba tirgū nevajadzīgi. Lai paliktu darba tirgū, viņiem nepieciešama papildus izglītība un pielāgošanās jaunajām darba devēju vajadzībām un nozares tendencēm. Un cilvēkiem, kuri ilgstoši pieraduši kaut ko darīt vienā veidā, var būt grūti pārprofilēties.

Pusmūžā jauna profesija

Un ir tāda sabiedrības daļa, kas pēdējā laikā vispār bijusi spiesta vai pēc savas izvēles mainījusi profesiju, lai varētu nodrošināt to, ka spēj atrast pietiekami apmaksātu darbu. Speciālisti apgalvo, ka nākotnē reti būs tādi gadījumi, kad cilvēks visu mūžu varēs darboties vienā un šaurā profesijā. Visu laiku ir jāmācās, jāpilnveidojas, jāuzņēm jaunas zināšanas un jāspēj pielāgoties esošajām pārmaiņām, paplašinot savu redzesloku un arī saprotot, ka viss savā starpā ir saistīts.

Darba zaudējums tādam cilvēkam, kurš ilgāku laiku bijis vienā profesijā un darba vidē, var būt liels trieciens, jo uz šiem ienākumiem ir liela paļaušanās. Piemēram, jāmaksā hipotekārais kredīts, bēnriem par skolu, ir vēl citas finansiālās saistības. Par savu ienākumu stabilitāti ilgtermiņā ir jādomā jau laikus, redzot papildus iespējas, citus ceļus. Un arī izmantojot veidus, kas ļauj  stabilizēt savu situāciju darba tirgū. Un plašāka profesionālā pilnveide vienmēr ir noderīgs punkts savas karjeras labā. Ir vērts apsvērt arī darbus, ar kuriem ir iespējams pelnīt naudu internetā.

Gandrīz katrs ir atkarīgs no savas ikmēneša algas, jo tā nav tik liela, lai būtu izveidoti apjomīgi iekrājumi, kas ļautu ilgāku laiku būt bez darba. Hipotekārais kredīts arī ir ļoti daudziem, tāpēc cilvēki baidās zaudēt darbu un mājas. Darba un profesionālie jautājumi savā ziņā ir sensitīvi. Arī man ir jāmaksā hipotekārais kredīts, kas noformēts pie aizdevēja “Latvijas Hipotēka”. Lai gan esmu pārliecināts par savas darba vietas stabilitāti, vienalga izvēlējos pēc iespējas mazākus ikmēneša maksājumus, lai grūtākā situācijā nerastos liela finansiālā spriedze. Labāk maksāju nedaudz ilgāk, bet zinu, ka hipotekārais kredīts tik regulāri maksāts.

Tagadne un nākotne — tehnoloģijas un internets

Nozare, kurā tagad aktīvi visi izglītojas un ievieš uzņēmumos darbinieku apmācību, ir digitālā vide, digitālais mārketings. Nekad vēl komunikācija ar klientiem nav bijusi tik atkarīga no profesionālām darbībām interneta vidē, reklāmas internetā. Un daudzi tam nav gatavi, nepārvalda šo jomu, tāpēc arī dažādu citu profesiju un amatu speciālisti izglītojas, iegūst jaunas zināšanas digitālajā nozarē. Google reklāma Latvijā arī ir ieņēmusi vienu no noteicošājām lomām klientu pirkšanas paradumos. Google reklāma sasniedz ikvienu interneta lietotāju, tapēc nav citas izvēles, kā apgūt šo jomu, lai izmantotu to savā labā.

Zināšanas ir spēks un vara. Kam tās ir, tam ir konkurences priekšrocības.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *