Kāzas, māja, bērni – viss pēc plāna. Vai tiešām?

kazas maja berni

Kad esam bērni un pusaudži, tā vien gaidām, kad būsim pieauguši un varēsim dzīvot pieaugušo dzīvi, paši pieņemt lēmumus. Un visiem parasti ir skaidrs, kādu ideālo dzīvi viņi grib izveidot. Un tur noteikti viss notiks pēc plāna, nekas jau nevar noiet greizi! Bet tad vēl nezinām, ka pieaugušo dzīvē ne vienmēr viss norit pēc plāna, ne vienmēr pūliņi vainagojas panākumiem, ne visiem izdodas veidot dzīvi kā pēc grāmatas.

Vienas no ekspektācijām, kas ir daudziem, attiecas uz privāto dzīvi. Satikšu savu mūža mīlestību, sāksim kopdzīvi, tad apprecēsimies, kopīgi nopirksim māju, pēc tam ģimenē ienāks bērni, kuri augs mierā un laimē ar mammu mājās, kamēr tēts pelnīs iztiku.

Realitāte atšķiras no sapņiem

Attiecībās neveicas, bērniņš piesakās pirms kāzām un varbūt vispār nākas kļūt par vientuļo vecāku, finansiālais stāvoklis neļauj izkļūt no īrēta mājokļa, varbūt jau dažus gadus pēc kāzām seko šķiršanās, kādam pārim neizdodas tikt pie ilgi gaidītā mazuļa. Nebūšanu, kas var ielauzties ideālajā plānā, ir ļoti daudz. Tāpēc labāk jau laikus saprast, ka dzīve nemēdz būt ideāla. Tajā ir dažādi pavērsieni, kurus vajadzētu mācēt pieņemt ar cieņu un pateicību, atrodot tajā labo. Protams, ka pašu rīcība un lēmumi jau arī daudz nosaka, tomēr ir lietas, kas nav no mums atkarīgas.

Ieciklējoties uz kādu noteiktu scenāriju, nepieļaujot atkāpes un citus variantu uztverot kā traģēdiju, tikai paši sevi ierobežojam un pakļaujam ciešanām.

  • Ne visi var atļauties sapņu kāzas

Kad jaunībā sapņojam par ideālajām kāzām, kur katrs sīkums būtu kā no filmas vai grāmatas, diez vai domājam par to finansiālo pusi, kas ir neizbēgama, kad patiešām no sapņa nonāk līdz realitātei. Un tad cerības var diezgan atšķirties no tā, ko patiesībā varam atļauties. Tāpēc arī šajā ziņā nebūtu veselīgi ieciklēties tikai uz vienu ideālo standartu, bet ļauties mirklim un tām iepējām, kas ir. Skaistas un mīļas kāzas var sarīkot arī bez milzīgiem līdzekļiem. Gan svinīgas drēbes, gan laulības gredzeni taču pieejami par dažādām cenām, nav jau obligāti jāpērk pats dārgākais. Un arī smalku viesu namu vai muižu var neīrēt, bet romantisku gaisotni uzburt kādā vietā, kas pieejama par brīvu vai simbolisku samaksu.

  • Kad bērniņš nepiesakās

Lai gan šķiet, ka situācija, kad bērniņš atnāk pārāk ātri un neplānoti, ir biežāka, tomēr ir gana daudz pāru, kuru laimīgās dzīves idilli izjauc fakts, ka viņi ilgi nevar tikt pie bērniņa, kurš ir nākamis solis laimīgās ģimenes plānā. Un tas liek pārim piedzīvot daudz satraukuma, vilšanās.

Tomēr arī te nevajadzētu krist izmisumā, jo medicīna šobrīd ir attīstījusies ļoti pamatīgi. Un vairumā gadījumu auglības problēmas tiek veiksmīgi ārstētas. Vajag tikai vērsties pie ārsta. Tad tiek veiktas visas pārbaudes — analīzes, ultrasonogrāfija, ģenētiskie testi. Pārbauda gan sievieti, gan vīrieti, lai atklātu, kuram ir nepieciešama ārstēšana. Vairumā gadījumu auglība uzlabojas un bērniņi piesakās. Tagad arī grūtnieču uzraudzība ir pieejama pasaules vadošo klīniku līmenī — moderna ultrasonogrāfija, agrīnas un precīzas pārbaudes uz pataloģijām. Pieejama 3 un 4D ultrasonogrāfija, kas ļauj maksimāli efektīvi sekot mazuļa attīstībai.

Ja atsakās no stereotipiem un pieņem dzīves piespēlētās iespējas un situācijas, tad ir daudz vieglāk, ir mazāk stresa un nevajadzīgas sevis šaustīšanas par to, ka sapņi nepiepildās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *