Kolektīvs to novērtes – droša darba vide

darba drosiba

Darba inspekcija ir devusi savu atkskaiti pār pērno gadu, kurā apkopoti dati par nelaimes gadījumiem darba vidē un atklāts, ka kopā cietuši 1 763 nodarbinātie, no tiem 41 zaudēja dzīvību un 213 guva nopietnas traumas.

Darba drošība ir neatsverama darba dienas sastāvdaļa, kas ir aktuāla un būtiska visiem darba spējīgajiem.

Nav būtiski, kādā sfērā darbojas uzņēmums, darba drošība ir svarīgs faktors ikvienā no tiem. Tieši tādēļ ir svarīgi par to gādāt savlaicīgi

Statistika nav glaimojoša – Darba inspekcija apkopojusi datus, kuri vēsta, ka darbā cietušo skaitam ir vērojama tendence pieaugt.

Darba inspekcija informē, ka pēdējo piecu gadu laikā nelaimes gadījumu skaits darba vietā ir pieaudzis par 43 procentiem. Tātad darba drošība uzņēmumos kļuvusi vēl būtiskāka kā pirms tam.

Ugunsdrošība – ar nožēlu ugunsdrošība kļūst nozīmīga vien tad, kad medijos lasa par traģiskām ugunsnelaimēm vai nelaime piemeklējusi pašus. Lai nepieļautu, ugunsdrošība ir būtisks faktors katrā uzņēmumā. Lai ugunsdrošība būtu augstā līmenī, rūpes par to ir vērts uzticēt profesionāļiem.

Vienīgi tad arī apjēdzam, ka lielo traģēdiju izraisījis pat iesākumā it kā šķietami nenozīmīgs  ugunsdrošības normu pārkāpums vai pašu neuzmanība – tātad nav pilnībā ievērota ugunsdrošība. Bet pilnībā ievērota ugunsdrošība palīdzēs no nelaimes pasargāt sevi un līdzcilvēkus. Ļauj, lai ugunsdrošība ir efektīva arī Tavā darba vietā!.

Vides aizsardzība – ikvienas darbības rezultātā mēs aiz sevis atstājam mazāku vai lielāku ietekmi uz apkārtējo vidi.

Absorbentu materiāliem un dažādiem līdzekļiem, kā arī izstrādātiem un sagatavotiem preventīvo pasākumu kopumam, ir jābūt katra firmas rīcībā, lai ar lepnumu varētu teikt: “Vides aizsardzība ir mūsu prioritāte!”

Rūpējies par šo nozīmīgo aspektu kopā ar drošas darba vides speciālistiem, kas ieteiks efektīvākos risinājumus, lai vides aizsardzība Tavā darbā vietā būtu teicamā līmenī. Vides aizsardzība un ar to saistītie pasākumi ļaus arī veidot uzņēmuma tēlu daudz pozitīvāku.

Civilā aizsardzība – ne mazāk nozīmīgi ir būt sagatavotam nestandarta scenārijos. Civilā aizsardzība dod skaidru un viegli saprotamu rīcības plānu visdažādāko katastrofu brīžos. Darbinieki vadīsies atbilstoši izstrādātajiem soļiem un veiksmīgāk tiks galā ar notikušo nelaimi. Tātad, ja civilā aizsardzība svarīga arī Tavā uzņēmumā, uztici komandai – civilā aizsardzība un tās plāna izveide gādās par vēl lielāku drošību.

Viens no top drošības ekspertiem Baltijas valstīs uzņēmums  jau daudzus gadus konsultē mazas un lielas saimniecības, biedrības un dažādas valsts iestādes drošības jomā – ugunsdrošība, civilā aizsardzība, vides aizsardzība, darba drošība un ar to saistītas jomas ir viņu galvenās darbības sfēras.

Darba inspekcija apkopo datus par visiem reģistrētajiem nelaimes gadījumiem, taču ievērojam daļa paliek neatklāti. Darba drošība, civilā aizsardzība, ugunsdrošība un vides aizsardzība ir ikviena atbildīga uzņēmuma darbības prioritātes.

Kopā mēs varam vairāk, kopā mēs varam celt ne tikai sabiedrības atbildības līmeni , bet arī pozitīvā ziņā ietekmēt Darba inspekcijas gada pārskatu, un samazināt tajā pieaugošo negadījumu skaitu darba vietā. Ugunsdrošība, civilā aizsardzība, vides aizsardzība un darba drošība, kā arī citi drošības risinājumi arī Tavā darba vietā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *