Kā padarīt savu ikdienu ērtāku un efektīvāku

efektivaka ikdiena

Izvirzot lielus mērķus gan personīgajā, gan profesionālajā sfērā, jārēķinās, ka mērķu sasniegšana prasīs daudz darba. Būs vajadzīga apņēmība, motivācija, laba laika plānošana un mazāku ikdienas, iknedēļas un mēneša plānu izvirzīšana un izpilde. Kad plānotājs ir pilns ar darāmajiem darbiem, atgādinājumiem un citu būtisku informāciju, ko nedrīkst palaist garām, tad svarīgi nedarīt lieku, optimizēt savus darbus un izmantot visas iespējas, kas ļautu savu ikdienu padarīt ērtāku un efektīvāku.

  • Izvirzīt prioritātes

Lai vispār ķertos klāt saviem darbu sarakstiem, idejām, pienākumiem un mērķu sasniegšanai, vajadzētu saprast, kas ir svarīgākais, kādā secībā visam pievērsties. Un te lieti noder, ja iemācās veidot un piešķirt prioritātes. Praktiski tas plānotājā var izskatīties kā krāsu vai zīmju sistēma, kas nu katram ir ērtāk.

Tomēr intensīvā režīmā ir svarīgi zināt, ko darīt vispirms, kas var pagaidīt vai pat tikt pārcelts uz citu laiku, dienu. Tāda pieeja neļaus iztērēt pārāk daudz laika, spēku un uzmanības mazsvarīgiem darbiem, neieciklēties uz sīkumiem, kas var sagraut efektīvu virzīšanos un plāna izpildi. Prioritāšu sistēma arī palīdz vizualizēt darbu sarakstu un dienas plānu, kas ir būtiski cilvēkiem, kuriem dominējoša ir redzes atmiņa un uztvere. Un krāsas te lieti noder.

Sarakstam vienmēr jābūt pārskatāmā vietā, pieejamam dažādos formātos un vidēs, kas mūsu digitālajā laikmetā vairs nav problēma.

  • Ieplānot arī atpūtu

Plānotājā vajadzētu ar trekniem burtiem ierakstīt arī regulāru atpūtu un rūpes par savu labsajūtu. Efektivitāte un virzīšanās uz augšu ir tukšs numurs, ja cilvēks neapzinās savas fiziskās un garīgas vajadzības. Ko tas nozīmē? Regulārs un pietiekams naktsmiegs, veselīgas un regulāras maltītes, fiziskās aktivitātes, rūpes par ķermeņa labsajūtu, skaistumkopšana, vienkārši brīva diena, kad sakārtot domas, atpūsties no visa.

Ja šīs lietas atstaj pašplūsmā, tad sākam uzskatīt, ka tas nav gana svarīgi, ka tas vienmēr var gaidīt. Viss cits sarakstā taču ir svarīgāks! Jāveido paradums atpūtu jau iekļaut plānotājā, tad ir daudz vieglāk to pieņemt un arī darīt. Nogurums, neapmierinātība ar sevi, spēku izsīkums agri vai vēlu noved pie darba efektivitātes zaudēšanas, varbūt pat izdegšanas sindroma. Kaut neliela, bet regulāra atpūta ļauj uzlādēties, ilgtermiņā saglabāt labu pašsajūtu un darbaspējas.

  • Izmantot mobilās lietotnes un citas programmas

Mūsdienās būtisks atbalsts, ko nedrīkst ignorēt, pat būtu muļķīgi to neizmantot, ir internets, mobilās lietotnes un dažādas programmas. Tas ļauj ērtāk un ātrāk strādāt ar informāciju, komunicēt, pārvaldīt dažādus procesus. Piemēram, vairāki cilvēki var strādāt tiešsaistē ar vieniem un tiem pašiem dokumentiem, var veidot sapulces ar videozvanu palīdzību, pārvaldīt datus dažādās lietotnēs, izmantot internetbanku, dažādus e-pakalpojumus, ko tagad iestādes piedāvā arvien vairāk. Nav svarīgi, kādā jomā, profesijā nodarbojaties, kāda ir ikdiena, jo katrs var izvēlēties savām vajadzībām piemērotu atbalsta sistēmu digitālajā vidē.

Vēl viens labs piedāvājums ir bezmaksas grāmatvedības programma, kas ir pārvaldāma no jebkuras ierīces, jebkurā laikā un vietā. Tas ievērojami atvieglo mazo un vidējo uzņēmēju ikdienu, ļaujot strādāt visdažādākajās situācijās. Bezmaksas grāmatvedības programma sākotnēji ietaupa arī naudu, jo pirmo gadu lietojama bez maksas, kas jaunajiem uzņēmējiem ir ļoti būtiski. Bezmaksas grāmatvedības programma ir viegli pārvaldāma. To lietot var sākt, vienkārši piereģistrējoties interneta platformā.

  • Vairāki zaķi ar vienu šāvienu — izmanto laiku racionāli

Laiks ir lielākā mūsu vērtība un priekšrocība. Kurš laiku prot efektīvāk izmantot, tas sasniedz vairāk, paveic vairāk. Tāpēc jāsekmē savi paradumi, lai iemācītos katru situāciju izmantot savā labā. Gaidāt rindā vai esat pārbraucienā? Lasiet, pārdomājiet kādu ideju, plānu, veiciet piezīmes, kaut vai meditējiet, veiciet elpošanas vingrinājumus. Izdariet kaut ko savā labā! Jāapmeklē ginekologs? Kāpēc gan vienā piegājienā neveikt vispārēju veselības pārbaudi un neaiztaupīt daudzas vizītes pie ārstiem? Piemēram, klīnika, kas specializējas ginekoloģijā, piedāvā arī vispārējās veselības pārbaudes, kas notiek ātri un pēc augstākajiem medicīnas standartiem.

  • Lai vide motivē un palīdz

Lai gan par to varbūt nedomājam, tomēr apkārtējā vide ļoti iespaido gan darbaspējas, gan pašsajūtu. Tāpēc svarīgi gan darbā, gan mājās padomāt par ērtu, ergonomisku, sakārtotu, pārskatāmu un patīkamu vidi. Tas ir būtisks pamats, lai paveiktu vairāk, labāk un efektīvāk. Katrs var atrast tos risinājumus, kas atbilst viņa personībai, profesijai un emocionālajām vajadzībām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *