Finanšu vadība uzņēmumiem

finansu vadiba

Naudas plūsma uzņēmumam ir kā asinsrite cilvēka organismam, līdz ar to, pareiza tās pārvaldīšana ir nenovērtējama. Finanšu vadība ir process, kas nodrošina stabilu naudas plūsmu. Speciālisti ir ar pieredzi dažādās nozarēs un uzņēmumos, līdz ar to, arī spēs piedāvāt augsta līmeņa finanšu vadības konsultācijas. SIA “Pro Finance” ir pieredze finanšu konsultāciju sniegšanā uzņēmumiem, kad darbojas tūrisma, kreditēšanas, tirdzniecības, ražošanas un citās nozarēs.

Bieži pastāv maldīgs uzskats, ka finanšu vadība ir process, kas nepieciešams tikai lielajiem uzņēmumiem, tomēr arī maziem uzņēmumiem sakārtots finanšu vadības process palīdz maksimizēt peļņu, kad ir labvēlīgi ārējie apstākļi un saglabāt uzņēmuma stabilitāti nelabvēlīgu ārējo apstākļu laikā. Ja uzņēmumam ir sakārtota finanšu vadība, tad tiek minimizēta iespēja, ka trūkst apgrozāmo līdzekļu vai arī būs problēmas ar algu izmaksu darbiniekiem.

Lai tiktu nodrošināta kvalitatīva finanšu vadība, sākot sadarbību tiks veikta uzņēmuma finanšu analīze, kuras ietvaros tiks izvērtēti uzņēmuma:

  • Likviditātes rādītāji;
  • Rentabilitātes rādītāji;
  • Kapitāla struktūras rādītāji;
  • Aprites rādītāji;
  • Debitoru un kreditoru politika;
  • U.c.

Pēc finanšu analīzes veikšanas, tiks izstrādāts un īstenots plāns kā uzlabot šos, kā arī citus uzņēmuma finanšu darbības rādītājus. Finanšu vadības process nodrošina uzņēmuma naudas plūsmas sakārtošanu, pārskatot izrakstīto rēķinu apmaksas termiņus, kā arī nepieciešamības gadījumā, strādājot ar piegādātājiem un pakalpojuma sniedzējiem, lai samazinātu ienākošo rēķinu apmaksas termiņus. Ja finanšu analīze parāda, ka klienti neievēro izrakstīto rēķinu apmaksas termiņus, nepieciešams pārskatīt arī debitoru politiku, pievēršot lielāku uzmanību apmaksas termiņu ievērošanai vai arī uzsākot sadarbību ar parādu piedziņas uzņēmumiem.

Dažāda veida sadarbība – gan konsultācijas kvalitatīvas finanšu vadības nodrošināšanai, gan arī regulāru ikmēneša finanšu vadības procesu. Lai saprastu, kas tieši uzņēmumam nepieciešams un sāktu sadarbību, nepieciešams norunāt tikšanos, kuras laikā varētu apspriest visus ar jautājumus, kas nepieciešami, lai tiktu nodrošināta kvalitatīva finanšu vadība. Lai sarunātu tikšanos, sazinieties ar mums caur kontaktu sadaļā redzamo kontaktinformāciju, vai arī populārākajos sociālajos tīklos (skatīt kontaktu sadaļu).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *